Jump to content
Хронология на учителя Петър Дънов

1904_07_24 Писмо от Пеню Киров до Учителя, №84


Ани

Recommended Posts

Писмо от Пеню Киров до Учителя

 

№84

 

 

гр. Бургас, 24 юлий 1904 г., събота

 

[до] гр. Варна

 

Любез. бр. Дънов,

 

Днес получих писмото Ви от 21-ви того и всичко разбрах.

 

Д-рът от няколко дни е тука, както Ви е известно, но никога не мисли, че аз ще вземам участие в неговите работи. Наистина, че по задължение на Любовта аз му направих услуга, за да пита, но го предупредих, че аз не вярвам, каквото и да кажат духовете, и че просто за да не се оскърби скланям, за да се пита, което на друг не твърде лесно ще допусна.

 

Засега ще ти се похваля, че Господ чу молитвата ми и ми възвърна мира си. Но затуй пък от другаде ми произтичат болки. Мелкон не рачи да се събираме, и при това е уловил пътя на света. Той е дотам отишъл, че и тютюнчец си попушва и много други.

 

Аз по причина на самите приятели миналата седмица не отидох да ги събирам, но виждам, че е по-зле, всички падат. Затова тази седмица съм разпоредил да ги събера.

 

Вчера, а и също по-рано, получих писма от г-жа Казакова. Тя намерила човек, който искал да напечата биографията на баба Мария – желявската пророчица176 – и аз се съгласих.

 

Тези дни жена ми бе доста болна, но слава Богу днес е по-добре.

 

Приеми сърдечния ми поздрав.

 

Твой верен в Господа: П. Киров

 

_________________________

Обяснителни бележки:

 

176 Същата баба Мария, желявската пророчица, за която става дума в писмо №81 от 17.06.1904 г.

 

Източник: Епистоларни диалози - част ІІ (1898–1900г.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...