Jump to content
Хронология на учителя Петър Дънов

1915_08_25 Писмо на Учителя до Елена и Константин Иларионови, София


Ани

Recommended Posts

София, 25. VIII. 1915 г.


Люб. Е. И.



  Получих вашата картичка. Мен Ме радва обстоятелството, че сте направили един малък излет до Казанлък. Аз желая всички вие там в Търново, да бъдете бодри духом. Нека вашата вяра да бъде за пример и Любовта ви да се усилва и възпламенява вътрешно. Бъдете прочие всички умни. Знайте, че Господ е с нас. Живият Господ, Който ръководи съдбините на народите и человешките души. Използувайте времето в четене и проучване дълбоките Истини на живота. Изучавайте и обществото. Не се изолирайте, дръжте се в съприкосновение с всички хора, каквито те и да са, от каквото верую и да имат. Всеки человек, с когото и да било, с когото можете да обмените две разумни мисли, две добри думи. В тоя свят трябва да се търсят страдующите, нуждающите се от подкрепа и просвета. Вий вървите по пътя на Любовта, за да опитате всички Божията благост и справедливост във всичко. Наскоро един от приятелите ще ви посети и предаде Моите добри пожелания за вас. Аз ще бъда духом с вас и ще ви помагам да разрешавате добре трудните задачи на живота. Всичко ще се измени, светът ще влезе в Нова форма.

    Благодарете на Господа в душата си. Прочетете това на всички приятели.

  Търпение разумно. Животът дава всекиму, каквото му се пада. Този път, по който вървите, е път на благословения, път на живот, път на Божествена Мъдрост и Истина, пътят на Божествения Дух на Христа. Духа не уг-сяйте, казва Той. Всички един ден ще дойдат при Него и ще бъде едно стадо и един Пастир.

  Отец Небесний ще ви благослови. Благославяй, душе моя, Господа.

  (Свещеният подпис)



Източник: Писма до първите ученици (1889-1906г.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...