Jump to content
Хронология на учителя Петър Дънов

1917_10_28 Писмо на Учителя до Петко Гумнеров (препис до Минчо Сотиров), Варна


Ани

Recommended Posts

(препис на част от писмото, направен от Петко и изпратен до М. Сотиров)


Любез. П, Гумнеров,


... Ако има нещо, което не ви е ясно пишете ми да ви осветля. Повторението е майка на знанието. Живейте трезво. Всяка немарливост да се махне. Всичко ще мине през Божествения огън да се очисти. Започва вече първия опит. Внимавайте, за да се научите и да придобиете това, което е нужно и необходимо за живота. Не е въпрос сега за страха, но за смелост и дързост Божествена.


Говорете малко, вършете много. Вяра силна, жива и разумна. Любов пълна, безкористна, самоотвержена, неограничена за Бога, за Христа, за Своите души и за човечеството. Надпреваряйте се да си отдавате вътрешна почит и уважение по Бога. Всякой в това трябва да се стреми да бъде пръв. Само така Христос ще ви даде Своето благословение. Моя привет и поздрав на всички приятели и познати по ред и по име. Аз съм ги поменал, спомнил и ги имам пред лицето си. Аз на всички ще услужа постепенно и няма да забравя никого. "Мирът, радостта ,и благословението на МОЯ НЕБЕСЕН ОТЕЦ И БАЩА да почне с вас и всички други по целия свят написани в КНИГАТА НА ЖИВОТА."


В.В.И.

(Свещеният подпис)


Варна, 28 окт. 1917 г.


Източник: ИЗГРЕВЪТ НА БЯЛОТО БРАТСТВО ПЕЕ И СВИРИ УЧИ И ЖИВЕЕ, Том 25

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...