Jump to content
Хронология на учителя Петър Дънов

1905_01_22 Писмо на П.Гумнеров до Мария Казакова, София


Ани

Recommended Posts

ПИСМО ОТ П. ГУМНЕРОВ ДО М. КАЗАКОВА


София, 22. I. 1905 г.


Драга сестро,



  Това съобщение ни се даде от Господа чрез брат Дънов, на 19-и того, сряда, вечерта в 10 часа, в присъствието на мене, жена ми Гина и г-н Бъчваров. Времето бе Божествено - съвършено ясно и тихо.

  Поздравляваме ви аз, Петко Ив. Гумнеров и жена ми Гина, живущи в София, ул. „Опълченска" N 70.

  Съобщението да се чете само на ИЗБРАНИТЕ ВЕРУЮЩИ; никому другиму.

  Псалом 26; 3-12

  Псалом 37; 8-17

  Матея 8; 16 - 33

  Притчи 28; 10

  Вам истината е позната. Ходете в тоя път, който ви е показан от Мене. Имайте вяра и пълно упование и Аз ще уредя вашия живот тъй, както трябва. Няма да бъдете лишени от нищо добро.

  Зная Аз лукавите помисли на вашия зложелател. Знайте, че не е неговата воля, която се изпълня под небето, но волята на вашия Господ, който бях мъртъв и сега съм жив. За вази Аз съм определил да извършите много работа за мене. Работата - това е Моето благословение за вази. Зная, вий често се смущавате, често се обезсърчавате, често се съблазнявате, но бъдете верни, както съм и Аз верен. Вий сами ще видите какво бъдещето ще ви донесе от Мене. Мен вие ще познаете по Моите дела.

  Този народ на вас гледа, вий сте светила и нека вашите светилници да светят, за да могат человеците, като ви гледат, да прославят вашия Отец, Който е горе на небето. А вършенето на Неговата воля е най-доброто в тоя свят. Нему като служите, ще имате всички земни и небесни блага.

    Мир да бъде с вас и всички ваши братя.

  (X) Свещеният подпис на Учителя

  П.П. Горното съобщение е дадено на 19 ян. 1905 г. в София в дома на г-н Гумнеров и в присъствието на г-н Т. Бъчваров.

  Подписът е псевдонимът на г-н П. Дънов, Който е Лъч от Господния Дух.

  М. Казакова




Източник: Писма до първите ученици (1889-1906г.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...