Jump to content
Хронология на учителя Петър Дънов

1904_12_24 Писмо на Учителя до Елена и Константин Иларионови, София


Ани

Recommended Posts

София, 24. XII. 1904 г.


Люб. г-н К. И.




  Писмото ви получих, имайте вяра и не се съмнявайте. Господ ще ви изцели. Вярвайте в Него, Той ще ви укрепи Духом. Мен ще Ми бъде приятно да дойда да ви видя и ако времето ми позволи след Новата година, ще го сторя. Желая вий да прекарате светлите празници радостно и весело. Поздравете вашата любезна г-жа нарочно от Мен. Вярвам тя да е весела и бодра духом. Господ ще я ръководи и упътва в живота. Да възлага тя всичките си надежди Нему и всичко най-после ще излезе на добре. В земния живот има много неща необясними. Това, което в настоящия живот се вижда противоречиво, в бъдещия ще се оправдае. Когато се схване животът в неговата целокупност, когато се разбере Божият път, тогава всичко ще се уясни. И Царството Божие иде на земята, за да даде мир и веселие на человеците и да ги избави от всички злини. Не бойте се, Господ, Който ви обича, Той се грижи за вази. Неговата обич не е както на человеците. Доверявайте Му се напълно, изказвайте Нему своите нужди и желания и Той ще ви благославя повседневно. Ако ми пишете, пишете Ми на следующия адрес:

  Ул. Опълченска N 70.

  Сърдечен поздрав П. К. Дънов



Източник: Писма до първите ученици (1889-1906г.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...