Jump to content
Хронология на учителя Петър Дънов

1901_03_02 Писмо на Учителя до Пеню Киров (снимка на писмото), Варна


Ани

Recommended Posts

Варна, 2 мар[т] 1901 г.




Л. б. Киров,

Последното Ви писмо приех23 . Работите, за които ми говорите, ми са ясни. В много неща има да се съобразим според вътрешните свои разбирания. Има трудни въпроси за разрешение. Има тъмни ъгълчета в живота. Трябва да имаме предвид, че ний сме още в началото на един живот, който как ще се развие за в бъдеще, не е известно нам. Всичките зародиши чакат своето определено време. Всичките душевни дарби не могат да се явят същевременно. Има известни ограничения поставени, които не могат тъй лесно да се прескочат.

Мъдростта, знанието идат от друг свят, подчинен на други закони. Развитието на душата подлежи под господството на Оногова, от Когото зависи всичко. Условията подлежат на условия. Всяка минута носи в себе си и своите условия. Сега разбирам онази вътрешна мъчнотия. Но има неща, които чакат други, по-добри времена. Има да се изучат много уроци, и то добре. Никога не можем да прекрачим нито една крачка нанапред в добрия живот, ако не го изучим добре. Щом го научим добре, ние сме вече готови за втория.

Вий ще можете постепенно да постигнете желанието си, но условията още възпират някои неща.

Аз съм засега във Варна24 и мисля да се побавя за няколко дена още.

Д-рът ми писа преди няколко дена, оплаква се, че отслабвал физически. Ще видим как ще се сложат обстоятелствата.

Поздрави всички.





Ваш верен: П. К. Дънов


Източник: Епистоларни диалози - част ІІ (1898–1900г.)



---------------------------------------------------
23 Става дума за писмото от 20 февруари 1901 г.

24 След година и половина пребиваване в Нови пазар П. Дънов напуска града.

gallery_1_14_1547.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...