Jump to content
Хронология на учителя Петър Дънов

1902_08_00 (нямя точна дата) Учителя организира поредния събор, Бургас


Ани

Recommended Posts

Учителя организира поредния събор, Бургас

 

За този събор може да се прочете в писмото на Учителя до Пеню Киров, София, 26 март 1902 г. Може да се каже, че това е среща на съмишленици. Няма намерени засега данни за това събиране.

Писмо на Учителя до Пеню Киров, София, 26 март 1902 г. [отворена карта]

 

От писмото:

 

Аз ще обичам пак да Ви видя и мисля, че с Божията Воля ще се видим пак по уреченото време63. Нужните неща за Вашата прехрана ще Ви се дадат. Бъдете готови. Това, което Ви се отрежда Отгоре, приемайте го на радо сърце. Поздрави бр. Тодор, Мелкон и Николай.

 

 

Коментар към писмото:

 

63 Това „уречено време“ е поредният събор на Веригата, който се провежда отново в Бургас през август.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писмо на Учителя до Пеню Киров



София, 26 март 1902 г.  [отворена карта]



Л. б. Киров,

Пиша Ви следното си писмо, да Ви осветля върху някои неща. Зная, че имате големи мъчнотии. Но дерзайте, нека вярата Ви да не се намалява. След всичко това ще дойдат Божиите благословения. Бъдете верни в малкото, а Господ ще Ви възнагради и с повече. Той знае всичките Ви мъчнотии и скърби и не е от онези, които забравят. Дръжте крепостта, защото трябва да дадем голям отпор на Лукавия, ще трябва да извършим наскоро своето главно сражение и Господ ще бъде с нас в тоя подвиг. Не бойте се. Да възкръстне духът Ви, да се повдигне душата Ви, да се уякчи надеждата Ви.

Аз не съм Ви писал наскоро, но си има причини. Имам много спънки, препятствия. Трябва да нося голям товар. Аз желая Вашето повдигане и усъвършенстване от всичката си душа. И когато зная, че Вие сте верни и непоколебими на призванието си, мен ме радва Вашият подвиг. Имайте надежда, това Ви казвам. И думите, които Ви говоря, ще се проверят.

Аз ще обичам пак да Ви видя и мисля, че с Божията Воля ще се видим пак по уреченото време63. Нужните неща за Вашата прехрана ще Ви се дадат. Бъдете готови. Това, което Ви се отрежда Отгоре, приемайте го на радо сърце. Поздрави бр. Тодор, Мелкон и Николай.

За поговорението на другите64, както ми съобщавате, то е празно человеческо. Не познават още те Кой е Онзи, Който е с мен[е]. Всички ще сложат оръжията си.

Ваш верен бр. Хр[истов]: П. К. Дънов



Източник: Епистоларни диалози - част ІІ (1898–1900г.)


------------------------------------------------------
63 Това „уречено време“ е поредният събор на Веригата, който се провежда отново в Бургас през август.

64 Недоверието на протестантите. Вж. писмо №59 на П. Киров от 2.03.1902 г.





gallery_1_14_94657.jpg

 

Писмо на Учителя до Пеню Киров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...