Jump to content
Хронология на учителя Петър Дънов

1943_09_08 Учителя дава песента "Подмладяване" - София


Ани

Recommended Posts

Учителя дава песента "Подмладяване" - София

 

Песента е дадена в съборната беседа "Възприемане и предаване", 8 септември, 1943 г.,  София.
 
Цитат от беседата:


Хората не успяват в живота си, защото нямат ясна представа за себе си. Мнозина мислят, че могат да направят, каквото желаят. Нека попълнят една полица, сами да се подпишат и да отидат в някоя банка, да получат срещу нея известна сума. Така ще разберат, могат ли да постигнат желанието си. Още на първата врата ще им откажат. Нека се опитат да кажат на един от чиновниците стиха от Евангелието "Бог е Любов" и да получат срещу това желаната сума. За да опита силата си, човек трябва да направи опит. Без опити нищо не се постига. Ще кажете: Ние можем да постигнем всичко. Кои са тези "ние"? При това, не е достатъчно само да кажете нещо, но трябва да опитате силата на думите, с които си служите. Кажете, например, че ще се подмладите и наистина, да се подмладите. Спрегнете глагола "подмладявам се" във всички лица и станете млади. Кажете: "Аз ще се подмладя, ти ще се подмладиш, той ще се подмлади. Ние, които следваме пътя на доброто, ще се подмладим. Вие, които следвате пътя на доброто, ще се подмладите. Те, които следват пътя на доброто, ще се подмладят”. Следвайте пътя на доброто, за да се подмладите. Не вървите ли в този път непременно ще остареете. Има смисъл да остарееш, но да станеш мъдър и разумен. Обаче, страшно е да остарееш и да обезумееш. Страшно е и да бъдеш млад, но пълен със слабости и недъзи. Такава старост и младост не са Божествени.

 
Текст на песента:
 

Подмладяване
 
Аз ще се подмладя,
ти ще се подмладиш,
той ще се подмлади.
Това ми казва Любовта,
това ми казва Любовта.
Ний, които следваме
пътя на Доброто,
ще се подмладим.
Вий, които следвате
пътя на Доброто,
ще се подмладите.
Те, които следват
пътя на Доброто,
ще се подмладят.
Това ни казва Любовта,
това ни казва Любовта.

 
Песента в изпълнение на Симеон Симеонов
http://simeonsimeonov-tenor.org/Na_Uchitelia/27_Podmladiavane.mp3

 

gallery_1_36_175722.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...