Jump to content
Хронология на учителя Петър Дънов

1942_01_08 Учителя дава песента "Пролет" - Изгрева, София


Ани

Recommended Posts

Учителя дава песента "Пролет"

 

Песента е дадена на 8 януари 1942 г. Тази песен Учителя дал на една сестра, учителка, за да научи своите ученици да я изпълняват.
 
Текст на песента:

 

Пролет
 
Слушайте гласа на песента,
що разнася вече пролетта.
Дар велик е за живота тя,
дар велик е за живота тя.

 
Песента в изпълнение на Симеон Симеонов
http://simeonsimeonov-tenor.org/Imashe_Chelovek/12_Prolet.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомен на Весела Несторова:

 

181. Тъмните сили трябва да станат слуги


На 8 януари 1942 г. бях на Изгрева сутринта и влязох в салона да посвиря. Учителят дойде и ми донесе една нотирана песен, седна до мен и ми я изпя. "Изсвирете я, рекох." Ето думите й:


"Слушайте гласа на песента
що разнася вече пролетта,
дар велик е за живота тя.
Красота, ухание се лей,
изобилно блика радостта,
слушайте и пейте в пролетта."


Песента е в Сол минор. Думите са на Учителя.


На 16 януари Учителят пя на беседа: "О, тъмнина, която носиш скрита светлина, отвори твоите прозорци да просияе тя." След беседа, по-късно сутринта, Учителят ме прие на частен разговор. "Време е, когато тъмните сили трябва да станат слуги, сега са господари, но в много ограничено място, те ядат и пият за сметка на другите. Войнствените условия показват плановете на тъмните сили. Добрите трябва да дойдат, да наследят земята и й дадат от това, което носят.


Жълтата раса са хората, които злоупотребиха с окултното знание.


Не всички от бялата раса са напреднали души. Много ще останат зад шестата раса да се изправят. Лемурийците са били много жестоки - всички жестоки хора днес са обсебени от лемурийци. Те са от третата раса. Много от бялата раса ще бъдат вързани.


Днешните жени ще бъдат мъже в следващо прераждане, да се научат на безстрашие, сега са страхливи.


Колата, която изкачва хълма, е тежка и не може да се изкачи, та всички хора сега трябва да слязат, за да олекне и се изкачи на височината. После хората ще се изкачат до нея. Всичко е в ръцете на Разумните същества, които управляват земята.


Тези, които се тревожат в нас, са тъмните духове. Те питат: "Какво ще стане с нас?"


Да сме ревниви към Божественото в себе си. Народите вече не могат да се управляват, както те искат.


Да обичаш някого, е да му дадеш условия да се прояви.


Работете, рекох, непрестанно работете!"


В.К.: На с. 158 тази песен "Слушайте гласа на песента що разнася вече пролетта". Има ли я тази песен записана? Весела: Не, аз ще я изпея. Весела пее: "Слушайте гласа на песента, що разнася вече пролетта, дар велик е за живота тя, дар велик е за живота тя. Красота, ухание се лей, изобилно блика радостта. Слушайте и пейте в пролетта, слушайте и пейте в пролетта".


В.К.: Понеже става въпрос за тази песен сега, изпяхте я много хубаво според мен. Сега, имате ли пълен запис на вашите песни на Учителя? Весела: Не, всичките песни не съм записала. В.К.: Вие знаете ли, точно сега е момента, като свършим тази работа, да запишем песните. Аз ще донеса друг магнетофон, който е много хубав, да може да се запишат. Весела: Може. Да. В.К.: Текста на "Слънчевите лъчи"? Весела: Да, веднага напечатиха този текст. В.К.: Ние ще се спрем по- късно, когато дойде време да говорим за нея.

 

 

Изгревът - Том 24

181. Тъмните сили трябва да станат слуги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...