Jump to content
Хронология на учителя Петър Дънов

1939_11_22 Разговор на Учителя с Весела Несторова - 22 ноември


Ани

Recommended Posts

Разговор на Учителя с Весела Несторова -

22 ноември 1939 г.

 

На 22 ноември 1939 г. Весела Несторова е записала в тетрадката си разговор с Учителя:

 

Спомен на Весела Несторова: Да се научим да се смаляваме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомен на Весела Несторова

 

99. Да се научим да се смаляваме


Учителят усилваше непрестанно любовта в нас. На 22 ноември 1939 г. съм записала в тетрадката си следното: "В десет часа сутринта ме прие Учителят за разговор. (Бях дошла от село Ковачевци, където учителствувах същата година). Божественият Учител ми разкри толкова истини за живота ми! Той разгледа всичките ми проблеми и ми каза как да ги разреша най-добре - какво да искам и какво да не искам от живота. Да се научим да се смаляваме и да не демонстрираме вътрешното си богатство пред света. И както стоях пред Него, почувствах, че Неговият външен и вътрешен образ се отпечатва в мен, че се трансформирам в Него - мистично единство, което ме освобождава и вдъхновява.


"Бъди буден, веднъж изправен да не паднеш и пази свещено свободата си", бяха последните Му думи.


Чрез земния ни живот да подготвим съкровищата на небето-така да живеем всеки ден, че с нищо да не нарушаваме своята вътрешна хармония и хармонията на другите. Музикалните закони на хармонията Учителят превеждаше в живота ни и ни учеше как да живеем музикално.


"Животът е музика, най-хубавата музика, защото животът е плод на Любовта.


Условията за хармоничен живот са задължителни на физическото поле чрез абсолютна чистота в храна, мисли и чувства."

 

 

 

Изгревът - Том 24

99. Да се научим да се смаляваме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...