Jump to content
Хронология на учителя Петър Дънов

1942_02_25 Разговор с Учителя, записан от Ана Шишкова, 25 февруари


Ани

Recommended Posts

Разговор с Учителя на 25 февруари 1942 г.,

записан от Ана Шишкова

 

Ана Шишкова (II.1886 -25.VIII.1958 г.) е живяла на Изгрева. Била е скромна, но твърда в следването си на Учителя. Д-р Вергилий Кръстев записва за нея в "Изгревът - Том 17":

 

Винаги си е носела някаква малка, тънка, измачкана тетрадка, понеже след записване на някоя мисъл и разговор с Учителя си я пъхвала в джоба на жилетката. Вървяла е след Учителя, била е до Него и е слушала и записвала думите Му. По-късно тя ги преписва в три тетрадки, обикновени, по 40 листа, и ги предава за съхранение на Борис Николов, като му казала: „Брат, предавам ти онова малко, което съм записала от Извора на Словото. Малко е, брат, по­неже съм много малка пред този Извор. Съхрани го, брат, и предай го на друг, за да го отпечати, та да се споменува името ми на Небето, че този път съм отстояла в Пътя. Два пъти съм се отклонявала и сега трети път се отклоних, но овреме се върнах на Изгрева и при Учителя. Тези три тетрадки са доказателство, че съм се върнала и съм отстояла и съм била вярна до края на Учителя."

 

1. Спомен на Ана Шишкова: Желанието и следствието

 

(Бележка: под заглавието "Желанието и следствието" са поставени на тази тема още няколко разговори с подобна тематика, но в различни дати)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомен на Ана Шишкова

 

12. Желанието и следствието


25.II 1943 г.

- Кой каквото пожелае, добро или зло, му се дава, за радост или страда­ние. Според желанието е и следствието.


Пожеланото добро се реализира най-късно след 22 години.


Изпитанията в домовете дохождат през 9 години.


Винаги благодарете, за всичко се радвайте!


15.III.1940 год.

- Всичко, което се случва всеки ден на човека, му е задача. Той трябва да състави уравненията и да я разреши. Седне ли да мисли как да я разреши, погледът да му е отправен 45 градуса над хоризонталния му поглед и тъй да мисли. От правилното му разрешение на днешната задача зависи утрешният му ден и утрешната му задача. На всяка задача бележка слагат от невидимия мир.


9.I.1941 год.

- Почни да изучаваш себе си! Като мислиш, светлина се явява в ума ти.


10.XI.1941 год.

- Едисон сглобил един скелет от разпръснати кости, който срещнал гос­тите, говорящ думите: „Едно време и ние бяхме като вас, ядяхме и пиехме, но сега вижте ни!"


Дръжте връзка със звездите от първа величина.


Когато имате вдъхновение, то е Божие посещение.


8.XI.1940 год.


На Южна Добруджа свобода се дари. Учителят:

- Трябва да благодарят на Господа.

 

Изгревът - Том 17

12. Желанието и следствието

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...