Jump to content
Хронология на учителя Петър Дънов

1921_11_14 Писмо на Учителя до Елена и Константин Иларионови, София


Ани

Recommended Posts

София, 14. XI. 1921 г.


Любезни К.




      Получих писмото ви. 22 и 12 това са само за постройките, без храната и пътните. За храната и пътните ще отпущате отделни суми, за които ще държите точна сметка и ония, които употребяват по Бога, да я оправдават. Да има достатъчно в храната, но да няма разточителност. Искам братята да бъдат доволни. Щом 22 и 12 х. се изхарчат, няма да отпущате повече ни стотинка. Ще ми пишете. Ако има разрешение от горе, ще продължим работата, ако не, ще я спрем. Искам всички да се ръководите от закона на Любовта и хармонията. Никакви спорове породили се няма да разглеждам. Всички трябва да се учите сами да изправяте грешките си. Това е най-доброто. Правото пред Бога криво не може да стане и кривото пред Него право не може да стане. Аз познавам само един закон в света. Той е Великият Божи закон на Любовта. И мисля, че вие и двама с Е. трябва да се пазите от шепотния език на лошите духове. Вий теоретически в Мен вярвате, но се мислите и допущате, че някой може да Ми повлияе да си изменя мислите. Това никога досега, никога не е бивало и никога няма да бъде. В Мен има само една мярка. Божията Любов, Божията Мъдрост, Божията Истина, Божията Правда и Доброта. Аз се радвам, когато приятелите, братята и учениците живеят в Любовта, а когато правят грешки и грешат, там ний обръщаме погледа си на друга посока. Живейте в необикновената Любов, а не в обикновената. Който живее в първата, в душата му има Мир, радост и постоянна виделина и Божието лице постоянно му се усмихва. А няма по-добро в живота да живееш в Любовта с Бога, да си в единомислие с Христа и да имаш Негова Дух за ръководство. Това за всички без изключение.

  Моят поздрав на двама ви и на всички други бр. и уч.

  Само Божията Любов.

  (Свещеният подпис)





Източник: Писма до първите ученици (1889-1906г.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...